Álmatlanság – radiesztéziai okok az alvászavar hátterében
A vízerek és egyéb földsugárzások, valamint az elektroszmog jelenléte okozza a legtöbb alvási nehézséget – gyakoribb, mint gondolnánk.
Az álmatlanság vagy alvászavar néven ismert gyakori alvási probléma megnehezítheti az elalvást, az alvást, vagy előidézheti a korai ébredést, amikor nehezen (vagy egyáltalán nem) tud visszaaludni. Miután felébredt, még mindig elhasználódottnak érezheti magát. Az egészséget, a termelékenységet és az életminőséget mind negatívan befolyásolhatja az álmatlanság, csökken az energiaszint és a hangulat romlik. Az egyéni alvási igények eltérőek, de a legtöbb embernek hét-nyolc órára van szüksége minden éjszaka.
Sokan azonban nem tudnak aludni! Vannak, akik rövid távú (akut) álmatlanságban szenvednek, amely általában napokig vagy hetekig tart. Ezeket általában stressz vagy traumatikus események okozzák. Mások azonban (krónikus) tartós, hosszú távú álmatlanságot viselnek el, amely hónapokig, vagy tovább. Itt az okok szerteágazóak, és számos esetben orvosi kezelést igényelnek.
Nem tudják, miért. A legtöbb esetben környezeti okai vannak az alvászavaroknak, amelyek radiesztéziai módszerekkel felfedezhetők és orvosolhatók.
A Vízerek, a földsugárzások, és az elektroszmog – a leggyakoribb okai az álmatlanságnak!
Nem érdemes tehát megfeledkezni a környezeti hatásokról, amelyek között a zaj vagy fény ártalom mellett leggyakrabban a vízerek, a földsugárzások és az elektroszmog hatásai érhetők tetten.
Tonnányi irodalom , tanulmány számol be az elektromágneses sugárzások és a geopatikus energiák, vízerek, földsugárzások egészségre gyakorolt káros hatásairól. A földsugárzásoknak és/vagy az elektroszmognak való kitettség szimptómái közül
csak a legelső tünet az alvási nehézségek megjelenése.
Ez a jéghegy csúcsa, egy figyelmeztető jelzés, a szervezet globális reakciója az immunrendszert károsító hatásokra. Ha valaki nem veszi figyelembe a kezdeti jeleket, a későbbiek folyamán súlyosabb betegségek kialakulásával is számolhat.
Tekintve, hogy a vízerek és a különböző egyéb földsugárzások, valamint az elektromágneses sugárzások globális hatásúak és az egész testet érintik, többnyire az immunrendszert támadják és az ott szakadhat először, ahol a szervezet a leggyengébb. Ezért különösen fontos betegség esetén a radiesztéziai vizsgálat, amire sok esetben maguk a holisztikus orvosok, természetgyógyászok, biorezonanciás szakemberek is felhívják a figyelmet.
Az alvászavarnak számos egyéb orvosi kezelést igénylő oka is lehet természetesen, amelyeket gyógyítani kell, a szakembereknek.
A radiesztéziai vizsgálatot azonban célszerű elvégezni elsőként, mert sok esetben geopatikus vagy elektromágneses okok keresendők az elalvási vagy átalvási nehézségek hátterében és ha az ok vagy okok megvannak, a megoldás is rendelkezésre áll.
Ha a kezdeti tünetek megjelenésekor az ember felméreti a lakásában a káros sugárzásokat, megszünteti vagy elkerüli az ingerzónákat, elejét veheti az esetleges későbbi, akár komoly betegségek formájában megjelenő negatív következményeknek. Nem mellesleg, egyszerűen visszaállhat a normális alvási ciklusa. Ha ez nem oldja meg a problémát tovább kell kutatni.
Egy megfelelő radiesztéziai vizsgálat és megoldási javaslat könnyen és gyorsan véget vethet az álmatlan éjszakáknak!
Ha a radiesztéziai vizsgálat megállapítja, hogy mely lakásban milyen tényezők felelősek a geopatikus stressz és az elektrostressz kialakulásáért, a zavaró környezeti hatások kiküszöbölésével alvászavarok is gyorsan megszüntethetők.
Érdemes először ezeket a kérdéseket megnyugtatóan tisztázni, mielőtt az ember “melatoninért” nyúlna vagy altatót venne be.
Ha a radiesztéziai mérés nem talál olyan okot, ami indokolhatná az alvási nehézségeket, tovább kell az okokat más szakterületen kutatni. Megjegyzem, hogy egy lakáson belül mindig van jobb hely és körülmény annál, mint szimpátia alapján az emberek beköltözéskor találnak maguknak.
Probléma lehet nyilván, hogy az álmatlanságot, más betegségek vagy gyógyszerek, gyógyszerek kölcsönhatásai okozhatják, ezek mindenképpen orvosi segítséget igényelnek.
Mi melatonin és a kortizol hormon kapcsolata az alvászavarokkal ?
Megállapítható, hogy az “alvászavarok” egyik oka a stressz!
A radiesztéziai vizsgálat segíthet az álmatlanság környezeti okainak feltárásában és megszüntetésében, ennek megfelelően a geopatikus- és az elektrostressz megszüntetésében.
A 24 órás periódus szerint működő cirkadián ritmus szabályozza számos életfolyamatunkat, így azt is, hogy mikor érezzük magunkat fáradtnak és mikor fittek. Ha ez a ritmus felborul -bármely okból – annak alvásunk minőségére is kihatása lesz.
Az egyensúly fenntartásában két hormon játszik kulcsszerepet, amelyek funkcióik szerint egymásnak “antagonistái”. Az egyik a
Kortizol (stresszhormon)
A hormont a mellékvese állít elő normál mennyiségben a megfelelő cirkadián ritmus fenntartásában betöltött fiziológiai szerepének betöltéséért, segítve az ébredést, másrészt a különböző stressz-faktorokra adott válaszként, megemelt mennyiségben, amely a korai ébredésekben és más alvászavarokban nyilvánul meg. A másik a:
Melatonin (alváshormon)
Ami a normál cirkadián ritmus szerint este, sötétben termelődik a tobozmirigyben, az agyban, elálmosít bennünket, elősegíti az elalvást és az éjszaka átalvását. Egyes kutatások szerint, a megfelelő melatonin szint eléréséhez olyan fontos a sötét, hogy egyetlen foton jenlétére adott fiziológiai válasz is mérhető…
Gátolja a melatonin termelést – a kék fény
Fontos tudni, hogy a “kék fény”, kifejezetten gátolja a melatonin termelést, ezért kerülni kell az ágyban a telefon, TV, laptop…képernyő nézését. E mellett célszerű minden eszközön bekapcsolni a “Blue Ray Filter”-t vagy “Éjszakai fény”-t, “Blue Ray Filter”-t, mert a melatonin termelés gátlása mellett igen káros a szem retina hártyájára, így a maculára ( Is blue light damaging and are filters worth it? – Macular Society ) is.
A kortizol és a melatonin hormonok alapvető szerepet játszanak az alvászavarok kialakulásában és kezelésében.
Álmatlanság együtt jár az öregedéssel?
Az álmatlanság egyre gyakoribbá válik az életkorral. Ahogy öregszünk, alvási igényünk és szokásaink változnak, de alvás igényünk nem lesz kevesebb feltétlenül. Vannak az időskorra jellemző tények, amelyek befolyásolhatják az alvást:
A melatonin szint csökkenése.
A melatonin sötétedéskor megemelkedő szintje biztosítja a pihentető mély alvást, a friss ébredést és az aktív, fáradtság nélküli nappalokat. A melatonin kiválasztása gyermekkorban van a tetőpontján, 20 éves kor után lelassul, 40 éves kortól jelentősen csökkenni kezd, míg időskorra teljesen megszűnik. Ezért, ahogy öregszünk, gyakran biológiai okokból is álmatlansággal vagy alvászavarral is szembe kell néznünk Link.
Az alvási szokások változása.
Az életkor előrehaladtával az alvás gyakran lesz felületes, így valószínűbb, hogy zaj vagy más környezeti zavarok könnyebben okoznak felébredést. Ahogy öregszünk, a belső óránk hajlamos “sietni”, ami miatt hamarabb elalszunk ugyan, de korábban is kelünk fel. A látszat ellenére az idősek általában ugyanolyan mennyiségű alvást igényelnek, mint a fiatalabbak.
A rendszeres tevékenység hiánya, szellemi és fizikai inaktivitás.
Az idősebb ember kevesebb testmozgást végez kisebb a szocializációs igénye. A jó alvást akadályozhatja a testmozgás hiánya. A napi szundikálás valószínűbb lehet, ha kevésbé aktív valaki, ami zavarhatja az éjszakai elalvást vagy rövidíti annak hosszát.
Egészségügyi változások.
A krónikus fájdalom, mint az ízületi gyulladás vagy a hátproblémák, valamint a depresszió vagy a szorongás, zavarhatja az alvást. A gyakoribb éjszakai vizelési inger – például prosztata vagy húgyhólyag problémák esetén – szintén megzavarhatják az alvást. Az alvási apnoe és a nyugtalan láb szindróma egyre gyakoribbá válik az életkor növekedésével.
Több gyógyszer.
Az idős felnőttek szükségszerűen gyakrabban használnak gyógyszereket, mint a fiatalabbak, ami szintén növelheti az álmatlanság kockázatát.
De mikor beszélhetünk alvászavarról? Tünetek, okok, tippek.
Mi az álmatlanság 9 tipikus tünete?
- Éjszakai elalvási nehézség
- Ébredés éjszaka (többnyire azonos időben)
- Túl korán ébredés
- Nem érzi jól magát kipihentnek egy éjszakai alvás után
- Nappali fáradtság vagy álmosság
- Ingerlékenység, depresszió vagy szorongás
- Nehézséget okoz a figyelem, a feladatokra való összpontosítás vagy az emlékezés
- Megnövekedett hibák vagy (házi) balesetek száma
- Folyamatos aggodalmak az alvással kapcsolatban
Ha ezekből 3 pontban találva érzi magát, alvászavarról is lehet beszélni.
A krónikus álmatlanság 5 gyakori, de elkerülhető oka:
A geopatikus- és elektrostressz kulcstényező.
1.A stressz minden formája zavarja az alvást.
Az elménk éjszaka is aktív, kattog a családdal, a munkával, egészséggel, pénzzel vagy más tényezőkkel kapcsolatos aggodalmak megnehezítik az elalvást és gyakran ébren tartanak reggelig.
2.A cirkadián ciklusainak megzavarása jelentős tényező.
A cirkadián ritmus belső óraként szolgál, szabályozza a test hőmérsékletét, anyagcseréjét és alvás-ébrenlét ciklusát. Ha ez megsérül, megsínyli az éjszakai nyugalom, az alvásminőség.
3.A rossz alvási szokások nehezítik az alváshoz szükséges pszichés állapot kialakulását.
A szabálytalan lefekvési idő, a szunyókálás, a lefekvés előtti stimuláló tevékenységek, a kellemetlen alvási környezet, valamint az ágy használata munkára, étkezésre vagy tévénézésre, mind példák a rossz alvási szokásokra. Az alvási ciklust megszakíthatja, és az elálmosodáshoz szükséges melatonin hormon termelését is gátolja, ha közvetlenül lefekvés előtt számítógépet, televíziót, videojátékot, mobiltelefont – főleg, ha ez kékfény-szűrő nélkül történik – vagy más képernyős eszközt használ.
4.Gyakori ok a túl sok evés lefekvés előtt.
Túlzott étkezés késő este. Ha az ember teli hassal fekszik le, megismerkedhet a gyomorégéssel vagy refluxal, a sav és az étel visszafolyásával a nyelőcsőbe, amely ébren tarthatja. Az orvosi probléma kezelhető, ami jobb alváshoz vezet, de az álmatlanság továbbra is fennállhat – például az elektroszmog vagy földsugárzásnak való kitettség okán.
Az álmatlanság 5 egészségügyi oka lehet például:
Mentális egészségi zavarok. Az alvást zavarhatják a szorongásos rendellenességek, például a poszttraumás stressz rendellenesség. A korai ébredés szomorúságot jelezhet. Más mentális egészségi állapotokkal együtt az álmatlanság gyakran jelen van.
Egyes gyógyszerek. Számos vényköteles gyógyszer, köztük bizonyos antidepresszánsok, megzavarhatják az alvást. Számos vény nélkül kapható gyógyszer olyan stimulánsokat tartalmaz, mint a koffein, tein amelyek ébren tarthatnak.
Bizonyos egészségügyi problémák. A krónikus fájdalom, a szívbetegség, az asztma, a reflux betegség (GERD), a pajzsmirigy túlműködése, a Parkinson-kór és az Alzheimer-kór néhány olyan rendellenesség, amely az alvással kapcsolatos álmatlansági problémákhoz kapcsolódhatnak.
Alvással kapcsolatos rendellenességek. A légzés rendszeresen leáll az éjszaka folyamán (apnoe), ami megzavarja az alvást. A nyugtalan láb szindróma szintén gyakori, és megakadályozhatja az elalvást.
Koffein, nikotin és alkohol. A stimulánsok közé tartoznak a koffeintartalmú italok, például kávé, tea, kóla és mások.
Ha úgy gondolja, hogy álmatlansága van, beszéljen orvosával vagy egy alvás-szakértővel. Segíthetnek azonosítani az alvási probléma okát, és javasolhatják annak kezelésének módjait. Néhány kezelés lehet, ami Magyarországon is elérhető indokolt esetben. Addig is néhány tipp:
Hogyan előzhető meg az álmatlanság? – 9 módszer!
A weboldal kontextusa szerint az álmatlanság megelőzésének néhány módja:
- Végeztessen radiesztéziai felmérést, ismerje meg, hogy milyen elektromágneses- és földsugárzások zavarják az alvását; a tanácsadásnak megfelelően tegye meg intézkedéseket az elektro- és a geopatikus stressz kiküszöbölése érdekében.
- Tartsa be a lefekvési és ébredési időpontokat minden nap, beleértve a hétvégéket is.
- Maradjon aktív!!! – a rendszeres tevékenység elősegíti a jó éjszakai alvást.
- Ellenőrizze gyógyszereit, hogy hozzájárulhatnak-e az álmatlansághoz.
- Kerülje vagy korlátozza a szunyókálást.
- Kerülje vagy korlátozza a koffeint és az alkoholt, és ne használjon nikotint.
- Kerülje a nagy ételeket és italokat lefekvés előtt.
- Tegye kényelmessé hálószobáját alváshoz, és csak szexre vagy alvásra használja.
- Hozzon létre egy pihentető lefekvési rituálét, olvasást vagy lágy zene hallgatását.
4 egyszerű tipp, ami segíthet gyorsan elaludni – egyes források szerint nagyon hatékonyan.
- A hálószoba hőmérsékletének csökkentése vagy fürdés, vagy zuhanyozás lefekvés előtt. Ez segíthet a test lehűlésében, és jelezheti az agyának, hogy ideje aludni 1.
- A 4-7-8 légzési módszer használata, amely egy egyszerű technika, amely magában foglalja a 4 másodperces belégzést, 7 másodperces tartást és 8 másodperces kilégzést. Ez segíthet ellazulni és megnyugtatni az idegrendszert 2.
- Rendszeres menetrend szerint haladni, ami azt jelenti, hogy minden nap ugyanabban az időben kell lefeküdni és felébredni. Ez segíthet a szervezetnek alkalmazkodni a következetes alvás-ébrenlét ciklushoz 3.
- Jóga, meditáció, éberség vagy más relaxációs technikák gyakorlása. Ezek segíthetnek csökkenteni a stresszt és a szorongást, és felkészíteni az elmédet az alvásra 4.
Ez néhány példa volt olyan „szertartásokra”, amelyek segíthetnek gyorsan elaludni. Érdemes kipróbálni párat közülük, és megnézni, mi működik a legjobban az Ön számára.
Mikor kell orvoshoz fordulni
Az alvási probléma forrásának és kezelésének megismeréséhez forduljon orvosához, ha az álmatlanság megnehezíti a nap folyamán történő normális működést. Orvosa javasolhatja Önt egy alvásklinikai kivizsgálásra, ahol végére járhatnak a problémának, ha orvosi ok húzódik meg a háttérben.
Ha azonban krónikus álmatlansága vagy más alvási problémái vannak, konzultáljon orvosával. Mindenesetre nem árt, ha kizárja azokat a környezeti ártalmakat az okok közül, amelyekben a radiesztézia tud segíteni, gyorsan, egyszerűen és hatékonyan. Az elektroszmog- és vízér mérés és a többi földsugárzás vizsgálata nem baj ha minél korábban megtörténik, mivel a tapasztalatok szerint igen nagy százalékban megoldják, „orvosolják” a problémát, mielőtt valaki bejut az orvoshoz – ha egyáltalán bejut! Az is egy nagy kérdés, hogy a környezeti problémák ügye egyáltalán felmerül-e egy ilyen konzultáció során…
Források, további információk:
- Kognitív viselkedési terápia (CBT), amely egyfajta tanácsadás, amely segít megváltoztatni az alvást befolyásoló gondolatait és viselkedését
- Jó alváshigiéniai gyakorlatok, például rendszeres lefekvés előtti rutin, a koffein és a képernyők elkerülése lefekvés előtt, a hálószoba sötétben és csendben tartása, valamint a szunyókálás korlátozása
- Relaxációs technikák, például mély légzés, meditáció, jóga vagy progresszív izomlazítás
- Gyógyszerek, például melatonin vagy vényköteles altatók “végszükségben”. Ezeket csak orvos irányításával és rövid ideig szabad használni
Záró gondolatok:
Az itt felsorolt különböző praktikák segíteni tudják az elalvást vagy az éjszaka pihentető átalvását azokban az esetekben, amikor az alvászavar oka nem az elektroszmog sugárzás intenzitásának magas szintje, vagy a vízerek földsugárzások jelenléte! Ne feledjük, hogy az álmatlanság felbukkanása az első jel, ami felhívja a figyelmet a kedvezőtlen környezeti hatások jelenlétére, amelyre reagálni kell ahhoz, hogy az immunrendszer jelentős meggyengüléséből fakadó problémáknak elejét lehessen venni.