Elektroszmog érzékenység és túlérzékenység – tünetek

Mik a tünetek? Az EHS (elektromágneses érzékenység vagy túlérzékenység) tünetei igen változatosak és nem jellennek meg minden érintett személynél egyformán és egyszerre ezek a hatások….

Mik a tünetek?

Az EHS (elektromágneses érzékenység vagy túlérzékenység) tünetei igen változatosak és nem jellennek meg minden érintett személynél egyformán és egyszerre ezek a hatások. Az érzékeny emberek a különböző frekvenciákra és különböző típusú sugárzásokra az egyéni érzékenység fokától függően más és más tünetekkel reagálhatnak. Az elektroszmog-túlérzékenység miatt szenvedő személyek egy része egyes kémiai szereknek való kitettség esetén is túlzott reakciókat mutatnak.

Általános elektrostressz tünetek

  • Enyhe vagy erős fejfájás
  • Krónikus fáradtság
  • Szem viszketés
  • Bőrproblémák és kiütések
  • Fülcsengés (tinnitus), zaj a fülben, nyomásnövekedés a fülben
  • Szédülés
  • Hányinger
  • Általános gyengeség
  • Izom- és ízületi fájdalom
  • Alvászavar
  • Légzőszervi problémák
  • Egyensúlyi problémák
  • Depresszió
  • Memória problémák (rövid távú)
  • Szívritmuszavar
  • Izomfeszültség

Általánosságban jellemző a tünetegyüttesre

A tünetek általában megjelennek az expozíció alatt vagy röviddel azután, még akkor is, ha a nagyfrekvenciás, vagy alacsony frekvenciás sugárzás elektromágneses erőtér intenzitása igen alacsony, ha személy elektroszmog-érzékenységi szintje magas.. 

Azonosság és különbözőség az egyes elektromágneses sugárzások emberre gyakorolt hatásait illetően

A sugárzások hatásait illetően tapasztalhatók eltérések és hasonlóságok az alacsony frekvenciás mágneses erőtér, az elektromos erőtér és a digitálisan modulált nagyfrekvenciás sugárzás hatásai között. Ezek azok a frekvencia tartományok, amelyek az emberi épített környezetben mindenhol megtalálhatók. A kérdés: a mérték!

Közös bennük:

  1. A kitettség megszűnésével a reakciók csökkennek, majd maguktól elmúlnak.
  2. Ha az expozíció állandó vagy ismétlődő, akkor azok rosszabbodhatnak, és hosszabb ideig megmaradnak. 
  3. Az állandó és/vagy ismétlődő expozíció az állapot romlásához vezethet.
  4. Az elektroszmog-érzékenység miatt szenvedő személy állapota lassan javulhat, expozíciójának csökkentése vagy megszüntetése által még akkor is, ha hosszabb ideig volt kitéve a sugárzásnak.
  5. Az expozíció hossza arányos a regeneráció idő szükségletével.
  6. Az ismétlődő, vagy folyamatos kitettség az eredetileg nem elektroszmog-érzékeny embereket is kiérzékenyítheti.
  7. Azonos sugárzásnak való ismételt kitettség visszahozhatja a tüneteket – egyéni különbségek mellett – előbb vagy utóbb.
  8. A legtöbb ember jobban lesz az expozíció csökkentése után, de (kevésbé) érzékenyek maradnak.
  9. A Nemzetközi Rákkutató Ügynökség (Agency for Research on Cancer, IARC) az Egészségügyi Világszervezet (World Health Organization, WHO) része, amely az alacsonyfrekvenciás mágneses teret és a nagyfrekvenciás sugárzást, a potenciális rákkeltő “2.B csoport: „Lehetséges humán karcinogén” kategóriába sorolta. Bővebben: [https://www.webbeteg.hu/cikkek/daganat/17844/ismert-es-valoszinusithetoen-karcinogen-anyagok]

További linkek: www.iarc.fr, IARC Carcinogen Monographs, https://ntp.niehs.nih.gov, https://www.epa.gov, https://www.epa.gov/iris, International Agency for Research on Cancer (IARC) [https://www.iarc.fr/], [https://monographs.iarc.fr/], [https://www.cancer.org/], [https://www.cancer.org/AboutUs/Redirect/index?h=http://www.epa.gov&n=Environmental%20Protection%20Agency], [https://www.iarc.who.int/]

Különböznek mivel:

  1. A mágneses erőtér kedvezőtlen hatása sokkal tovább tart, mint a mikrohullámé vagy az elektromos sugárzásé alacsony frekvencián.
  2. Egy kedvezőtlenül elhelyezett router 5 GHz-es sávjának lekapcsolása sok esetben 10-15 perc alatt is érezhető hatást vált ki, ami megvalósítható akár egy elektroszmog mérés során is.
  3. A mágneses erőtér nehezen vagy sehogy sem árnyékolható. A védekezés fizikai törvényszerűségek által biztosított módja, a forrástól való távolság növelése. A külső forrásból származó sugárzás esetén ezt a megoldást korlátozza a ház mérete. Ugyanakkor gyorsan és hatékonyan csökkenthető a nagyfrekvenciás sugárzás és az elektromos erőtér nagysága, akár külső, akár belső forrásból származnak. Utóbbi esetben, a gyors életminőség javításához szükséges fizikai törvényszerűségeket kielégítő megoldások rendelkezésünkre állnak.  

Megjegyzés az elektroszmoggal összefüggésbe hozható tünetekkel kapcsolatban

Nyilván minden egészségügyi probléma fellépése esetén orvoshoz kell fordulni. Ha azonban nincs orvosilag diagnosztizálható ok a tünetekre, érdemes megkísérelni az immunrendszer tehermentesítését – utalva  a Nemzetközi Rákkutató Szervezet (Agency for Research on Cancer, IARC) és az Egészségügyi Világszervezet (World Health Organization, WHO) mágneses és elektromágneses sugárzásra vonatkozó fenti besorolására. 

Egészséges alvásért továbbiak:

Similar Posts